رد کردن لینک ها

نگارش توصیه‌نامه اساتید و کارفرمایان

یکی از دغدغه‌های بزرگ افرادی که به فکر مهاجرت هستند، یا می‌خواهند در آزمون دکتری پذیرفته شوند، نوشتن توصیه‌نامه یا همان Recommendation Letter است. یک توصیه‌نامه خوب می‌تواند شانس پذیرش شما را بالا ببرد و نقش مهمی در روند مهاجرت و تحصیل‌تان داشته باشد.
توصیه‌نامه، نامه‌ای کوتاه حاوی نظرات افرادی است که سابقه‌ی همکاری با شما را در محیط آکادمیک یا کاری دارند و وجود حداقل ۲ تا ۳ عدد از آن برای تکمیل مدارک اپلای شما برای هر دانشگاهی ضروری است. کارفرما یا استاد شما در این نامه مقدمه‌ای درباره‌ی نحوه‌ی آشنایی با شما را بیان کرده و در قسمت‌های بعدی به شرح قابلیت‌های بارز شما می‌پردازد. با اینکه اصل بر این است که این نامه توسط فرد توصیه کننده – استاد یا کارفرما – نوشته و آماده شود، بسیار اتفاق می‌افتد که آن‌ها از نگارش این نامه خودداری کنند؛ دلیل این امر می‌تواند عدم تسلط به زبان انگلیسی و یا نداشتن زمان کافی برای نگارش آن باشد. سرویس نگارش توصیه‌نامه با تکیه بر اطلاعاتی که شما در اختیارمان قرار می‌دهید و بدون هیچ اضافه‌گویی با کیفیت بالا ارائه می‌شود و می‌تواند به شما در یک اپلای موفق کمک کند.

نگارش توصیه‌نامه

بسته‌های پیشنهادی سرویس نگارش توصیه‌نامه

نگارش یک عدد توصیه‌نامه

600هزار تومان
 • ۱ عدد توصیه‌نامه تحصیلی یا کاری
 • تحویل ۴ روز کاری
 • فن بیان تخصصی
 • رعایت قواعد ساختاری و نگارشی
 • تحویل در قالب PDF و WORD
 • همراه با ویرایش نهایی
ثبت سفارش

نگارش دو عدد توصیه‌نامه

1میلیون تومان
 • ۲ عدد توصیه‌نامه تحصیلی یا کاری
 • تحویل ۶ روز کاری
 • فن بیان تخصصی
 • رعایت قواعد ساختاری و نگارشی
 • تحویل در قالب PDF و WORD
 • همراه با ویرایش نهایی
ثبت سفارش

نگارش سه عدد توصیه‌نامه

1,350هزار تومان
 • ۳ عدد توصیه‌نامه تحصیلی یا کاری
 • تحویل ۹ روز کاری
 • فن بیان تخصصی
 • رعایت قواعد ساختاری و نگارشی
 • تحویل در قالب PDF و WORD
 • همراه با ویرایش نهایی
ثبت سفارش

ترجمه توصیه‌نامه

300هزار تومان
 • ترجمه توصیه‌نامه فارسی شما
 • تحویل ۴ روز کاری
 • عدم دخل و تصرف در نوشته
 • رعایت قواعد ساختاری و نگارشی
 • تحویل در قالب PDF و WORD
ثبت سفارش

چرا سرویس نگارش توصیه‌نامه اپلای‌بادی انتخاب بی‌نظیریه؟

امنیت اطلاعات شما

اصالت نگارش نامه‌ها

تحویل سریع سفارش

پشتیبانی در هر لحظه

فرایند ثبت سفارش در اپلای‌بادی

انتخاب سرویس

۱- پس از مطالعه اطلاعات سرویس و مشاوره با اپلای‌بادی، بسته مورد نظرتان را انتخاب کنید.

پرداخت وجه

۲- از طریق گزینه ثبت سفارش برای پرداخت هزینه سرویس به درگاه امن اپلای‌بادی در زرین‌پال بروید.

واتساپ اپلای‌بادی

۳- از طریق واتساپ به شماره‌ی 09914072906 پیام دهید تا پرسش‌نامه اطلاعات برایتان ارسال شود.

آماده‌سازی و تحویل

۴- سفارش شما وارد مرحله آماده‌سازی شده و در زمان اعلام شده به شما برای بررسی نهایی تحویل داده می‌شود.

راهنمای نگارش توصیه‌نامه (Recommendation Letter)

در این مقاله با انواع توصیه نامه تحصیلی، کاری و… آشنا می‌شوید و چند نمونه توصیه نامه برای اپلای را می‌بینید. با ما همراه باشید.

راهنمای نوشتن توصیه‌نامه

توصیه‌نامه چیست؟

توصیه‌نامه‌ها یکی از نامه‌های پرکاربرد در مسیر اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها، دریافت بورسیه تحصیلی یا حتی مهاجرت کاری هستند. این نامه‌ها معمولا از زبان یک شخص قابل اطمینان برای فردی که وظیفه‌ی تشخیص صلاحیت شما را دارد، نوشته می‌شود. به همین دلیل است که توصیه نامه استاد یا کارفرما از پرکاربردترین انواع توصیه‌نامه‌ها(Recommendation letter) هستند. 

موضوع اصلی توصیه‌نامه‌ها بیان مهارت‌ها و ویژگی‌ها متقاضی، توسط فردی است که صلاحیت و شناخت کافی از متقاضی را دارد. متن توصیه نامه باید قابل باور باشد و به گونه‌ای نوشته شود که قابلیت‌های متقاضی را برای دریافت بورسیه یا موقعیت کاری و تحصیلی معرفی کند.

انواع توصیه‌نامه

با توجه به این که توصیه‌نامه‌ها کاربردهای متنوعی دارند، انواع متفاوتی از آن‌ها هم در دسترس هستند. با مهم‌ترین انواع آن آشنا شوید:

توصیه نامه کاری

از پرکاربردترین انواع توصیه‌نامه است که توسط مدیران شما نوشته می‌شود. توصیه نامه کاری برای مهاجرت، یکی از لازمه‌های پذیرش از سمت کارفرمایان خارجی است؛ هرچند برخی از کسب و کارهای داخلی هم به آن توجه می‌کنند.

توصیه نامه تحصیلی

بیشتر متقاضیان تحصیل در خارج از کشور نیازمند یک یا دو توصیه نامه استادان خود هستند.

نمونه توصیه‌نامه

در توصیه‌نامه تحصیلی درباره ویژگی‌های علمی متقاضی و توانایی‌های تحقیقاتی او صحبت می‌شود.

توصیه نامه دکتری

یکی از انواع توصیه‌نامه تحصیلی به حساب می‌آید. اگر نمی‌دانید تفاوت آن با توصیه نامه تحصیلی چیست، باید گفت که توصیه‌نامه دکتری معمولا برای مصاحبه‌های آزمون دکتری در ایران کاربرد دارد و به زبان فارسی، توسط استادان دانشجو نوشته می‌شود.

دیگر سرویس‌های اپلای‌بادی

نگارش استادی پلن

نگارش اِستادی پلن

ثبت سفارش
آماده‌سازی و تدوین رزومه

آماده‌سازی و تدوین رزومه

ثبت سفارش
نگارش انگیزه‌نامه

نگارش انگیزه‌نامه

ثبت سفارش

هزینه نوشتن توصیه نامه چقدر است؟

 در کشور ما بیشتر اساتید و مدیران، از متقاضی می‌خواهند تا متن توصیه‌نامه را بنویسد تا آن‌ها پس از مطالعه متن توصیه‌نامه، آن را امضا کنند. این مسئله به همراه تخصصی بودن متن توصیه نامه باعث می‌شود بسیاری از متقاضیان، نگارش توصیه‌نامه خود را به یک گروه متخصص بسپارند.

به دلیل تنوع در انواع توصیه‌نامه و شرایط متفاوت متقاضیان، هزینه نوشتن توصیه نامه ثابت نیست. اما شما می‌توانید شرایط و نیازمندی‌های خود را برای ما بنویسید تا همکاران ما هزینه تخمینی نگارش توصیه‌نامه‌ی شما را اعلام کنند.

چطور یک توصیه‌نامه خوب بنویسیم؟

پنج نکته کاربردی در نوشتن توصیه‌نامه

با رعایت نکات زیر می‌توانید یک توصیه‌‌نامه تاثیرگذار بنویسید و مراحل پذیرش خود را هموار کنید:

توصیه‌نامه را در سربرگ‌های رسمی بنویسید!

توصیه‌نامه یک نامه اداری و رسمی است؛ پس لازم است برای توصیه‌نامه تحصیلی از سربرگ دانشگاه و در نوشتن توصیه نامه کاری برای مهاجرت، از سربرگ شرکت استفاده کنید.

قبل از نوشتن توصیه‌نامه ویژگی‌ها و مهارت‌های مرتبط خود را لیست کنید!

مهارت‌ها و ویژگی‌هایی را در توصیه‌نامه ذکر کنید که با موقعیت تحصیلی یا کاری بعدی‌تان مرتبط باشد. برای انتخاب بهتر از بین مهارت‌ها؛ قبل از شروع به نوشتن، موارد مورد نیاز به ذکر را یادداشت کنید تا موردی را فراموش نکنید.

متن توصیه‌نامه را قابل باور بنویسید!

توصیه‌نامه را به شکلی بنویسید که خواننده‌ی آن، محتوایش را واقعی و باورپذیر بداند. غلو نکنید و برای اثبات متقاضی، علاوه بر ذکر ویژگی‌های مثبت، بر نتایج به دست آمده‌ی او تاکید کنید.

در انتهای توصیه‌نامه راه ارتباطی با نویسنده را مشخص کنید!

فردی که توصیه‌نامه شما را می‌خواند؛ باید بتواند در صورت نیاز با نویسنده آن ارتباط برقرار کند و سوال‌های خود را از او بپرسد. بنابراین نوشتن راه ارتباطی مانند شماره تماس یا آدرس ایمیل نویسنده را فراموش نکنید.

توصیه‌نامه را بخش‌بندی کنید!

فرقی ندارد که در حال نوشتن توصیه نامه تحصیلی باشید یا توصیه نامه کاری؛ توصیه‌نامه‌ها معمولا ساختار مشخصی دارند. رایج‌ترین ساختار توصیه‌نامه به این ترتیب است: مقدمه، لیستی از دلایل توصیه متقاضی، ذکر تجربیات قابل اثبات، جمع‌بندی و نوشتن راه ارتباطی، امضا.

سخن آخر

حالا که می‌دانید توصیه‌نامه چیست و با انواع آن آشنا شدید، می‌توانید نیازمندی‌های خود را یادداشت کنید و درصورت نیاز از یک گروه متخصص در آماده‌سازی مدارک اپلای یا نگارش توصیه‌نامه کمک بگیرید. با یک توصیه‌‌نامه‌ی تاثیرگذار می‌توانید بهترین موقعیت‌های کاری و تحصیلی را به دست بیاورید. سوالات خود در مبحث توصیه نامه را در بخش نظرات بنویسید؛ تا همکاران ما در اسرع وقت به آن‎‎‌ها پاسخ دهند.

سوالات متداول

توصیه‌نامه چیست؟

توصیه‌نامه‌ها یکی از نامه‌های پرکاربرد در مسیر اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها، دریافت بورسیه تحصیلی یا حتی مهاجرت کاری هستند. این نامه‌ها معمولا از زبان یک شخص قابل اطمینان برای فردی که وظیفه‌ی تشخیص صلاحیت شما را دارد، نوشته می‌شود.

نکات مهم در نگارش توصیه نامه چیست؟

۱. توصیه‌نامه را در سربرگ‌های رسمی بنویسید
۲. قبل از نوشتن توصیه‌نامه ویژگی‌ها و مهارت‌های مرتبط خود را لیست کنید
۳. متن توصیه‌نامه را قابل باور بنویسید
۴. در انتهای توصیه‌نامه راه ارتباطی با نویسنده را مشخص کنید
۵. توصیه‌نامه را بخش‌بندی کنید

درباره‌ی سرویس ترجمه توصیه‌نامه توضیح میدین؟

بله حتما. ترجمه توصیه‌نامه سرویسی است که طی آن متن فارسی که شما برای ما ارسال کرده‌اید به انگلیسی برگردانده می‌شود. تفاوت آن با استفاده از سرویس‌های آنلاین ترجمه مانند گوگل ترنسلِیْت در این است که قواعد ساختاری و نگارشی و همچنین انتخاب لغات در این سرویس متناسب با هدف شما و آگاهانه انتخاب می‌شود و تدوین توصیه نامه انگلیسی شما منحصر بفرد خواهد بود.

چگونه توصیه نامه سفارش بدم؟

پس از مطالعه اطلاعات سرویس نگارش توصیه نامه و اخذ مشاوره از کارشناسان اپلای‌بادی جهت تکمیل اطلاعات و رفع ابهامات موجود، بسته مورد نظرتان را از میان موارد موجود انتخاب کنید. پس از انتخاب دکمه ثبت سفارش وارد درگاه زرین پال می‌شوید و می‌توانید وجه مربوط به سرویس نگارش توصیه نامه را پرداخت کنید. سپس از طریق واتساپ یا تلگرام با شماره ۰۹۹۱۴۰۷۲۹۰۶ برای دریافت پرسش‌نامه اطلاعات سرویس نگارش توصیه نامه در تماس باشید. پس از ثبت اطلاعات، روند آماده‌سازی سفارش شما شروع می‌شود و در زمان اعلام شده سفارش به شما تحویل داده خواهد شد.

آیا امکان ویرایش توصیه نامه پس از تحویل سفارش وجود داره؟

بله سفارش پس از تایید برای ارسال از طرف اپلای‌بادی و ارائه به شما نیاز به بررسی و تایید شما نیز دارد. پس از مطالعه و بررسی سفارشتان در صورتی که ویرایشی مد نظر شما بود از طریق واتساپ یا تلگرام با شماره ۰۹۹۱۴۰۷۲۹۰۶ در تماس باشید تا درخواستتان پیگیری و انجام شود. تایید شما به منزله‌ی نهایی شدن سفارش است.

محاسبه‌ی مدت زمان آماده‌سازی سفارش از چه زمان شروع میشه؟

زمان ذکر شده برای آماده‌سازی سفارش پس از تکمیل فرم اطلاعات سرویس نگارش توصیه نامه محاسبه می‌شود. لازم به ذکر است که تعداد روز ذکر شده برای آماده سازی سرویس‌ها روز کاری هستند و تعطیلات رسمی در این میان محاسبه نخواهند شد.

چطور می‌تونم سفارشم رو لغو و وجه پرداختی رو دریافت کنم؟

در صورتی که فرم اطلاعت مربوط به سرویس نگارش توصیه نامه را تکمیل نکرده باشید، امکان لغو سفارش و دریافت وجه پرداختی خود را دارید. در غیر این صورت و با شروع فرایند آماده‌سازی سفارشتان، امکان لغو و یا عودت آن به هیچ وجه وجود ندارد.

سوالی دارین که جوابش رو پیدا نکردین؟

از طریق چت وبسایت راه ارتباطی مورد نظرتان را انتخاب کنید و با کارشناسان ما در تماس باشید.

به گفتگو بپیوندید