رد کردن لینک ها

نگارش انگیزه نامه

انگیزه نامه (Statement of Purpose) یکی از مدارک مهمی است که تقریبا برای اپلای کردن در هر رشته‌ای، در هر مقطعی، در تمامی دانشگاه‌های معتبر دنیا الزامی می‌باشد. در این متن شما باید از دیدگاه خودتان، گذشته کاری، تحصیلی و حتی شخصی‌تان را مرور کرده و نشان دهید چرا گزینه‌ی مناسبی برای گرفتن پذیرش دانشگاهی در دانشگاه مقصد هستید. به استناد منابع رسمی دانشگاهی و اذعان نمونه‌های موفق و ناموفق اپلای، روانی متن، اجتناب از نوشتن عبارت‌های کلیشه‌ای و تکراری (کپی) و مرتبط بودن موضوعات با جایی که قصد اپلای برای آن را دارید، نکاتی است که بایستی در نگارش انگیزه نامه رعایت شود.

تیم اپلایی‌بادی با سابقه نگارش ده‌ها انگیزه‌نامه برای دانشگاه‌های اقصی نقاط جهان می‌تواند به بالاتر رفتن شانس اخذ پذیرش تحصیلی شما و رسیدن به هدفتان، تحصیل در دانشگاه منتخب شما، کمک کند. در صورت تمایل می‌توانید انجام این مهم را به تیم باتجربه و متخصص اپلای‌بادی بسپارید.

نگارش انگیزه‌نامه

بسته‌های پیشنهادی سرویس نگارش انگیزه نامه

نگارش انگیزه‌نامه

3میلیون تومان
 • تحویل ۹ روز کاری
 • آماده‌سازی مختص یک دانشگاه
 • فن بیان تخصصی
 • رعایت قواعد ساختاری و نگارشی
 • تحویل در قالب PDF و WORD
 • همراه با ویرایش نهایی
ثبت سفارش

نگارش انگیزه‌نامه

3.5میلیون تومان
فوری
 • تحویل ۵ روز کاری
 • آماده‌سازی مختص یک دانشگاه
 • فن بیان تخصصی
 • رعایت قواعد ساختاری و نگارشی
 • تحویل در قالب PDF و WORD
 • همراه با ویرایش نهایی
ثبت سفارش

ویرایش انگیزه‌نامه

2میلیون تومان
 • تحویل ۷ روز کاری
 • عدم دخل و تصرف در نوشته
 • رعایت قواعد ساختاری و نگارشی
 • تحویل در قالب PDF و WORD
 • همراه با ویرایش نهایی
ثبت سفارش

چرا نگارش انگیزه‌نامه را به متخصصان اپلای‌بادی بسپارید؟

امنیت اطلاعات شما

اصالت نگارش نامه‌ها

تحویل سریع سفارش

پشتیبانی در هر لحظه

فرایند ثبت سفارش در اپلای‌بادی

انتخاب سرویس

۱- پس از مطالعه اطلاعات سرویس و مشاوره با اپلای‌بادی، بسته مورد نظرتان را انتخاب کنید.

پرداخت وجه

۲- از طریق گزینه ثبت سفارش برای پرداخت هزینه سرویس به درگاه امن اپلای‌بادی در زرین‌پال بروید.

واتساپ اپلای‌بادی

۳- از طریق واتساپ به شماره‌ی 09914072906 پیام دهید تا پرسش‌نامه اطلاعات برایتان ارسال شود.

آماده‌سازی و تحویل

۴- سفارش شما وارد مرحله آماده‌سازی شده و در زمان اعلام شده به شما برای بررسی نهایی تحویل داده می‌شود.

نوشتن انگیزه نامه

نگارش انگیزه نامه SOP ( انگلیسی : Statement of purpose ) به زبان ساده یعنی در نوشته ای کوتاه به بیان موارد زیر بپردازید: هدف و انگیزه اصلی شما از ترک خاک کشور خود و ورود به کشور مقصد. بر اساس راهنمای نگارش انگیزه ‌نامه ارائه شده توسط متخصصین حوزه مهاجرتی گفته های شما باید در نهایت صداقت و روراستی باشد.

انگیزه نامه معمولاً برای کسب پذیرش از دانشگاه های مختلف خارجی انجام می گیرد. با این حال بد نیست بدانید که علاوه بر نوشتن انگیزه نامه تحصیلی ، نوشتن انگیزه نامه کاری نیز رواج فراوانی دارد. روی هم رفته تدوین انگیزه نامه لازمه اخذ ویزای تحصیلی و کاری است؛ بنابراین باید در نگارش آن بسیار دقیق و هوشمندانه عمل کنید.

به خصوص که آماده سازی انگیزه نامه به زبانی غیر از فارسی انجام می گیرد. اگرچه نوشتن انگیزه نامه به انگلیسی رواج فراوانی دارد؛ اما زبان نگارش انگیزه نامه تحصیلی و کاری بسته به کشور مورد نظر متفاوت خواهد بود. از نمونه های مختلف انگیزه نامه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 نمونه انگیزه نامه فارسی ، نمونه انگیزه نامه کاری آلمان، نمونه انگیزه نامه برای سفارت کانادا ، انگیزه نامه فارسی رشته مدیریت ، انگیزه نامه برای مصاحبه دکتری ، نوشتن انگیزه نامه برای سفارت ، نوشتن انگیزه نامه برای بورسیه و…

البته برخی از افراد مایل اند شخصاً به نوشتن انگیزه نامه تحصیلی و نوشتن انگیزه نامه کاری بپردازند؛ اگر شما نیز ترجیح می دهید که هزینه نوشتن انگیزه نامه را نپردازید؛ و خودتان برای نگارش انگیزه نامه تحصیلی و کاری دست به کار شوید؛ پیشنهاد می دهیم این مطلب را به طور  دقیق مطالعه  کنید. در این مطلب قصد داریم تا حدود زیادی به سوالات انگیزه نامه شما پاسخ دهیم.

به اضافه این که نحوه نوشتن انگیزه ‌نامه تحصیلی و کاری را خدمتتان عرض خواهیم کرد. در نهایت به پشتوانه راهنمای نوشتن انگیزه ‌نامه قادر به نوشتن انواع انگیزه نامه برای اپلای ، سفارت، بورسیه و… خواهید شد.

نحوه نگارش انگیزه نامه

 • در بیان نحوه نگارش باید به موضوعی مهم اشاره کنیم. همواره در میان افراد مختلف اختلافاتی بر سر نوع نگارش انواع انگیزه نامه های تحصیلی و کاری وجود دارد؛ چرا که برخی معتقدند انگیزه نامه باید همچون نامه های اداری و رسمی نوشته شود. برخی دیگر نگارش انگیزه نامه کاری و تحصیلی را در قالب صمیمانه و دوستانه پیشنهاد می دهند. روی هم رفته بهتر است انگیزه نامه خود را به صورت ترکیبی از این دو نوع بنویسید؛ یعنی سبک نوشتاری شما در عین گرم و صمیمی بودن محترمانه و حتی اندکی رسمی باشد.
 • سپس در نوشتن انگیزه نامه کاری و تحصیلی از شیوه داستان سرایی استفاده کنید. یک داستان جذاب و گیرا بنویسید که اطلاعات قابل توجهی درباره شما را به خواننده منتقل کند. این داستان باید حاوی انگیزه و هدف شما از مهاجرت تحصیلی و کاری باشد. از هرگونه زیاده گویی، اغراق، دروغ و همین طور بیان مطالب بی ربط و غیر ضروری اکیداً خودداری کنید.
 • در تکمیل انگیزه نامه های تحصیلی و کاری از توجه به جزئیات غافل نشوید. این موضوع به خصوص در مورد نگارش انگیزه نامه های تحصیلی اهمیت می یابد؛ چرا که برخی از دانشگاه ها  فرمت و فونت خاصی را در مورد انگیزه نامه برای اپلای اعلام می کنند؛ در نتیجه لازم است از پیش به جمع آوری اطلاعات این چنینی بپردازید. به این منظور سایت دانشگاه مورد نظر بهترین مرجع اطلاعاتی برایتان محسوب خواهد شد.
 • جهت آماده سازی انگیزه نامه برای کار، تحصیل، سفارت، اپلای، بورسیه و … به هیچ وجه سمبل کاری نکنید. به دلیل اهمیت این نوشته شایسته است که برای نوشتن آن زمان و انرژی کافی صرف نمایید. گویی می خواهید یک مقاله مهم و حیاتی را بنویسید.
 • هرگز از مطالب کپی شده استفاده نکنید. توجه داشته باشید این نوشته به طور انحصاری به شما تعلق دارد؛ بنابراین باید آن را بر اساس اهداف و برنامه های شخصی خود بنویسید. البته پیش از دست به قلم شدن بد نیست که چند نمونه از انگیزه نامه های مختلف را مطالعه نمایید.

به این ترتیب پیش زمینه لازم را برای تکمیل انگیزه نامه خود کسب خواهید کرد؛ اما کپی هرگز!

سوالات انگیزه نامه

اکنون که از شیوه آماده سازی انگیزه نامه مطلع شده اید باید متن  خود را کاملاً گویا بنویسید. به طوری که خواننده و ارزیابی کنندگان آن در خلال نوشته شما به پاسخ سوالات انگیزه نامه دست یابند. این موضوع برای نوشتن هر دو نوع انگیزه نامه تحصیلی و کاری نیز صدق می کند. از جمله سوالات که از قضا در نگارش انگیزه نامه SOP نیز باید به آن بپردازید به شرح زیر است:

 • هدف شما از تحصیلی در رشته و دانشگاه انتخابی چیست؟! طبیعتاً در نگارش انگیزه نامه کاری نیز باید مقصود خود از اشتغال در کشور مقصد را بیان کنید.
 • کدام ویژگی در دانشگاه یا آن موقعیت شغلی خارجی موجب جلب نظر شما شده است؟ چه چیزی باعث شده که از کشور و وطن خود دست بکشید و راهی کشوری بیگانه شوید.
 • چه سوابق و تجربیاتی در زمینه تحصیل و کار دارید؟
 • پس از اتمام تحصیل خود قصد انجام چه کاری را دارید؟ آیا اهداف آینده شما از حالا مشخص است؟
 • در زمینه رشته تحصیلی انتخابی یا شغلی که برایش تقاضا داده اید چه توانایی های منحصر به فردی دارید؟

سوالات بیان شده تنها برخی از مهم ترین محسوب می شوند. در نگارش انگیزه نامه SOP به خصوص  انگیزه نامه برای اپلای نکات زیادی را باید مورد توجه قرار دهید؛ بنابراین توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی به موسسه نوشتن انگیزه نامه مراجعه نمایید. به این ترتیب ضمن آگاهی دقیق از هزینه نوشتن انگیزه نامه مشاوره تلفنی رایگان ما نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

آخرین مطالب

مهاجرت-تحصیلی-به-آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

ادامه مطلب
مهاجرت-تحصیلی-به-انگلیس

مهاجرت تحصیلی به انگلیس

ادامه مطلب
مهاجرت-تحصیلی-به-کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

ادامه مطلب

نگارش انگیزه نامه تحصیلی

نوشتن انگیزه نامه برای اپلای جزو گام های اولیه از مسیر مهاجرت تحصیلی و اخذ پذیرش دانشگاهی محسوب می شود. انگیزه نامه ( SOP) را می توان داستانی دانست که شما برای دانشگاه مقصد تعریف می کنید. این داستان باید کاملاً جذاب، موثر و حقیقی باشد؛ به نحوی که اثبات کند شما  فردی مناسب برای اخذ پذیرش دانشگاهی و به تبع آن ویزای تحصیلی کشور مورد نظر هستید.

نگارش انگیزه نامه SOP باید بر اساس علایق، تمایلات و توانایی های فرد متقاضی انجام بگیرد. کافی است به همه این ها نگرش و نگارش استاندارد و اصولی را نیز اضافه کنید؛ آنگاه نوشتن انگیزه نامه تحصیلی به شیوه صحیح و حرفه ای انجام خواهد گرفت.

پیش از بررسی نحوه نوشتن انگیزه ‌نامه تحصیلی باید به نکته ای توجه داشته باشید؛ مبنی بر این که هدف اصلی از انگیزه نامه ارائه پاسخی منطقی، حقیقی و البته قانع کننده به چرایی مهاجرت شما است. در نظر داشته باشید مقامات سفارت و دانشگاه کشور مقصد در وهله اول می خواهند علت مهاجرت شما را بدانند.

با این تفاسیر انگیزه نامه حرفه ای و اصولی را می توان پاسخی دقیق و محکم به چرایی این ماجرا دانست. با توجه به اهمیت کیفیت انگیزه نامه بر پروسه مهاجرت تحصیلی و اپلای مکان هایی همچون موسسه نگارش انگیزه نامه روی کار آمدند.  به ویژه که در نگارش انگیزه نامه تحصیلی و حتی نوشتن انگیزه نامه کاری حتی فونت انگیزه نامه نیز اهمیت دارد.

نوشتن انگیزه نامه کاری

در لا به لای این مطلب توضیحاتی را در مورد نگارش انگیزه نامه کاری نیز ارائه نمودیم. با توجه به مشابهت هایی که میان نوشتن انگیزه نامه تحصیلی و کاری وجود دارد؛ همین حالا اطلاعات کافی در مورد نوشتن این نوع انگیزه نامه را نیز در اختیار دارید. تنها کافی است که عزم خود را جزم کرده و برای به چنگ آوردن فرصت شغلی رویایی تان دست به کار شوید.

البته که همواره می توانید از راهنمای نگارش انگیزه نامه  بارگذاری شده در وب سایت ما نیز بهره مند شوید. روی هم رفته شخصاً فرصت لازم برای نوشتن انگیزه نامه کاری را در دست خواهید داشت. با این حال اگر فکر می کنید از پس نوشتن انگیزه نامه SOP بر نمی آیید؛ پیشنهاد می دهیم به موسسه نوشتن انگیزه نامه اپلای بادی مراجعه کنید. به این ترتیب یک انگیزه نامه کاری حرفه ای و منحصر به فرد را با قیمتی مناسب دریافت خواهید کرد.

نوشتن انگیزه نامه برای سفارت

اگر خاطرتان باشد گفته شد که انگیزه نامه قدمی مهمی در مهاجرت کاری و همینطور تحصیلی به حساب می آید. به طوری که از یک سو به انگیزه نامه برای اپلای نیاز خواهید داشت. پس از اخذ پذیرش دانشگاهی باید برای دریافت ویزای تحصیلی کشور مورد نظر اقدام کنید. در این مرحله پای نگارش انگیزه نامه برای سفارت به میان می آید. البته چنین روالی بر اخذ ویزای کاری نیز حاکم است.

نکاتی که در این خصوص می بایست توجه کنید:

 • متن خود را حداکثر در حدود 700 کلمه بنویسید
 • این انگیزه نامه را به 4 بخش اصلی تقسیم کنید. در هر بخش به توضیح یک چرایی و چیستی بپردازید؛ چرا این کشور؟ چرا این دانشگاه؟ چرا این رشته؟ هدف شما پس از اتمام تحصیل چیست؟
 • اکنون همین روند را می توان برای انگیزه نامه کاری نیز به کار بگیرید.

هزینه نوشتن انگیزه نامه

هزینه نگارش انگیزه نامه بسته به انواع مختلف آن و همین طور زبان این نوشته متفات خواهد بود. طبیعتاً هر یک از انواع انگیزه نامه برای اپلای و کاری هزینه متفاوتی دارند. به منظور سرعت بخشی به روند سفارش نگارش انگیزه نامه تحصیلی و کاری ، می توانید با کارشناسان ما از طریق واتساپ و یا تماس مستقیم ارتباط برقرار کنید.

کلام آخر

نگارش انگیزه نامه معمولاً برای اخذ پذیرش دانشگاه، اشتغال در کشور خارجی و همین طور اخذ ویزای تحصیلی و کاری به کار می رود. انگیزه نامه کاری و تحصیلی تقریباً روند مشابهی دارد. با این حساب فرقی نمی کند که قصد نوشتن انگیزه نامه برای اپلای را داشته باشید؛ یا این که انگیزه نامه کاری مد نظرتان باشد. شاید هم بخواهید نوشتن انگیزه نامه برای سفارت و نوشتن انگیزه نامه برای بورسیه را سفارش دهید.

روی هم رفته یک انگیزه نامه خوب، موفق و قوی باید دارای ویژگی زیر باشد: به طور صحیح به بیان اهداف شما از مهاجرت و کار و تحصیل در کشور خارجی مورد نظر بپردازد. علاوه بر این رعایت اصول نحوه نوشتن انگیزه ‌نامه تاثیر قابل توجی بر موفقیت شما خواهد داشت. با این تفاسیر پیش از اقدام به نوشتن هر یک از انواع انگیزه نامه ها حتماً از راهنمای نوشتن انگیزه ‌نامه کمک بگیرید.

به این ترتیب فرصت لازم برای پاسخ دهی صحیح به سوالات انگیزه نامه را در اختیار خواهید داشت. البته نوشتن یک انگیزه نامه قدرتمند در عمل بسیار زمان بر است. به همین دلیل موسسه نوشتن انگیزه نامه زمینه را برای سفارش نگارش انگیزه نامه SOP فراهم کرده است. به این ترتیب با پرداخت هزینه نوشتن انگیزه نامه پروسه مهاجرتی بسیار راحت تری در پیش خواهید داشت.

به اضافه این که  بابت جزئیات ریزی همچون فونت انگیزه نامه ، قالب آن، سبک نوشتاری و … نیز هیچ دغدغه ای باقی نمی ماند. برای سفارش انواع انگیزه نامه از جمله نوشتن انگیزه نامه به انگلیسی و… می توانید با کارشناسان تیم اپلای بادی تماس بگیرید.

سوالات متداول

انگیزه نامه چیست و چه کاربردی دارد؟

انگیزه نامه  به زبان ساده یعنی در نوشته ای کوتاه به بیان موارد زیر بپردازید: هدف و انگیزه اصلی شما از ترک خاک کشور خود و ورود به کشور مقصد. نگارش انگیزه نامه معمولاً برای کسب پذیرش از دانشگاه های مختلف خارجی انجام می گیرد.

چگونه انگیزه نامه کاری یا تحصیلی مناسبی داشته باشیم؟

کارشناسان اپلای بادی با تخصص و تجربه ای بالا ، مناسب ترین انگزینه نامه را متناسب با شرایط عمومی درخواست کنندگان آماده می کنند. جهت اطلاع از قیمت و شرایط با ما تماس بگیرید.

چگونه انگیزه‌نامه سفارش بدم؟

پس از مطالعه اطلاعات سرویس نگارش انگیزه‌نامه و اخذ مشاوره از کارشناسان اپلای‌بادی جهت تکمیل اطلاعات و رفع ابهامات موجود، بسته مورد نظرتان را از میان موارد موجود انتخاب کنید. پس از انتخاب دکمه ثبت سفارش وارد درگاه زرین پال می‌شوید و می‌توانید وجه مربوط به سرویس نگارش انگیزه‌نامه را پرداخت کنید. سپس از طریق واتساپ یا تلگرام با شماره ۰۹۹۱۴۰۷۲۹۰۶ برای دریافت پرسش‌نامه اطلاعات سرویس نگارش انگیزه‌نامه در تماس باشید. پس از ثبت اطلاعات، روند آماده‌سازی سفارش شما شروع می‌شود و در زمان اعلام شده سفارش به شما تحویل داده خواهد شد.

آیا امکان ویرایش انگیزه‌نامه پس از تحویل سفارش وجود داره؟

بله سفارش پس از تایید برای ارسال از طرف اپلای‌بادی و ارائه به شما نیاز به بررسی و تایید شما نیز دارد. پس از مطالعه و بررسی سفارشتان در صورتی که ویرایشی مد نظر شما بود از طریق واتساپ یا تلگرام با شماره ۰۹۹۱۴۰۷۲۹۰۶ در تماس باشید تا درخواستتان پیگیری و انجام شود. تایید شما به منزله‌ی نهایی شدن سفارش است.

محاسبه‌ی مدت زمان آماده‌سازی سفارش از چه زمان شروع میشه؟

زمان ذکر شده برای آماده‌سازی سفارش پس از تکمیل فرم اطلاعات سرویس نگارش انگیزه‌نامه محاسبه می‌شود. لازم به ذکر است که تعداد روز ذکر شده برای آماده سازی سرویس‌ها روز کاری هستند و تعطیلات رسمی در این میان محاسبه نخواهند شد.

چطور می‌تونم سفارشم رو لغو و وجه پرداختی رو دریافت کنم؟

در صورتی که فرم اطلاعت مربوط به سرویس نگارش انگیزه‌نامه را تکمیل نکرده باشید، امکان لغو سفارش و دریافت وجه پرداختی خود را دارید. در غیر این صورت و با شروع فرایند آماده‌سازی سفارشتان، امکان لغو و یا عودت آن به هیچ وجه وجود ندارد.

سوالی دارین که جوابش رو پیدا نکردین؟

از طریق چت وبسایت راه ارتباطی مورد نظرتان را انتخاب کنید و با کارشناسان ما در تماس باشید.

سایر خدمات اپلای بادی

آماده‌سازی و تدوین رزومه

آماده‌سازی و نگارش رزومه

ثبت سفارش
نگارش استادی پلن

نگارش اِستادی پلن

ثبت سفارش

جستجوی دانشگاه

ثبت سفارش

به گفتگو بپیوندید