رد کردن لینک ها

مهاجرت کاری

مهاجرت کاری به کانادا

اگر قصد کرده‌اید تا برای ویزای کار کانادا اقدام کنید و لازم است از جزئیات آن اطلاع پیدا کنید. مطالعه مقاله حاضر اطلاعات جامع و مفیدی را به شما ارائه خواهد داد. در اینجا برای سوالاتی مثل چگونگی و مراحل أخذ ویزای کار کانادا، مشاغل با شانس بالا‌تر، ویزای کار موقت، ویزای جاب‌آفر، ویزای کار استانی، هزینه‌های أخذ ویزای کار کانادا، میانگین حقوق مشاغل در کانادا و … پاسخی خواهید یافت. در ادامه با ما همراه باشید.

شرایط ویزای کار کانادا

با توجه به شرایط کنونی، یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا، استفاده از ویزای کار کاناداست. کانادا به دلیل برخورداری از رفاه اجتماعی و شرایط اقتصادی در سطح مطلوب و داشتن جمعیتی نسبتاً کم، هر سال پذیرای حدود 3000 نفر نیروی کار متخصص مهاجر با أخذ ویزای کار در استان‌های مختلف است. 

وقتی سخن از مهاجرت از طریق کار به کانادا به میان می‌آید، منظور کارآفرینان و یا افراد دارای مهارت و تخصصی خاص است که هدف این نوع از مهاجرت بوده و علاوه بر اجازه اقامت، به‌خاطر این نوع ویزا دولت کانادا ملزم است تا کسب‌و‌کار جدید جهت ایجاد رقابت در سطح جهانی را در اختیار این افراد قرار دهد. دلایل حاکی از این دارد که مهاجرت کاری به کانادا جزو روش‌های پر‌تقاضا و برتر قرار می‌گیرد. در ادامه به چند مورد از این دلایل اشاره می‌کنیم:

 • سطح رفاه اجتماعی و شرایط اقتصادی مطلوب کشور کانادا
 • پایین بودن مالیات و هزینه‌های شروع کسب‌و‌کار 
 • بالا‌بودن سطح کیفیت زندگی
 • سطح بالای امنیت این کشور نسبت به سایر کشور‌های هدف مهاجرت
 • وجود مقررات و قوانین حمایت‌کننده از راه‌اندازی کسب‌و‌کار
مهاجرت کاری به کانادا

مراحل و چگونگی اخذ ویزای کانادا

این روز‌ها، تعداد زیادی از مهاجرین از سراسر جهان برای برخورداری از امکانات مطلوب و سطح ایده‌آل زندگی در کانادا به این کشور مهاجرت کنند. مهاجرت کاری به کانادا یکی از روش‌های محبوب و پرتقاضا، به‌خصوص در بین مهاجران ایرانی است که برای انجام شغلی بر طبق مهارت و تخصص خود در کشور کانادا از آن استفاده می‌کنند. أخذ ویزای کار کانادا چند مرحله خاص دارد. 

مهاجرت کاری به کانادا به طور کلی به دو روش صورت می‌گیرد. یکی از طریق برنامه اسکیل ورکر، و دیگری داشتن جاب‌آفر از سوی کارفرمای کانادایی.

برنامه اسکیل ورکر یا نیروی کار ماهر در واقع یک سیستم امتیاز‌بندی از لحاظ مهارت و تخصص است و دارای دو مرحله است. متقاضی برای قبولی در مرحله اول، لازم است تا امتیاز 67 از 100 را کسب نماید. و سپس می‌تواند به مرحله دوم راه پیدا کند. و بر‌اساس امتیاز‌بندی مرحله دوم تعیین سطح و انتخاب شود. در روش دوم جاب‌آفر متقاضی باید یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای کانادایی داشته باشد. برای این منظور می‌تواند لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را برای یافتن شغل متناسب با تخصص خود بررسی کند تا مطمئن شود که تخصص او در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا موجود است. بعد از آن با کمک مؤسسات کاریابی در کانادا برای دریافت جاب‌آفر و پیشنهاد کار از کارفرمای کانادایی اقدام نماید.

شرایط ویزای اسکیل ورکر

برای ویزای اسکیل ورکر برخورداری از شرایط زیر لازم است:

 • داشتن سن کمتر از 40 سال
 • حداقل 3 سال تجربه کاری متناسب با رشته تحصیلی متقاضی
 • حداقل مدرک تحصیلی لیسانس
 • مدرک زبان (مدرک آیلتس حداقل با نمره 6.5)
 • گرفتن امتیاز حداقل 67 در مرحله اول امتیاز‌بندی اسکیل ورکر
 • وجود رشته تحصیلی متقاضی در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

برای افراد مقیم کانادا جهت أخذ ویزای کار مدارک زیر مورد نیاز است:

 • مجوز اقامت موقت در کانادا
 • ویزای تحصیلی (البته ویزای تحصیلی و یا ویزای کاری همسر فرد هم مورد قبول است)
 • داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی
ویزای جاب آفر چیست؟

ویزای جاب‌آفر چیست؟

یکی از سوالات پر تکرار در زمینه مهاجرت کاری به کانادا در خصوص ویزای جاب‌آفر است، جاب‌آفر یک پیشنهاد کاری سوی کارفرما یا شرکت خارجی برای یک موقعیت شغلی صادر می‌شود. به‌طور کلی قوانین اداره امور شهروندی کشور‌های خارجی الزاماً این پیشنهاد شغلی را علاوه بر ویزای کار بلند‌مدت از طرف کنسولگری را پیش از ورود به کشور مورد نظر از متقاضی مهاجرت کاری درخواست دارد. و در‌واقع جاب‌آفر پیش‌نیاز أخذ ویزای کار کانادا است، همان‌طور که نامه‌ی پذیرش دانشگاه پیش‌نیاز أخذ ویزای‌تحصیلی برای مهاجران تحصیلی است. 

برای گرفتن جاب‌آفر از دو روش می‌توان اقدام کرد. یکی این‌که به‌صورت شخصی در‌خواست دعوت‌نامه شغلی دهید و دوم این‌که از خدمات مؤسسات مشاوره‌ای مثل شرکت ما برای گرفتن جاب‌آفر کمک بگیرید. برای درخواست پیشنهاد شغلی باید در سایت‌های معتبر کاریابی کانادا مراجعه و به‌دنبال موقعیت شغلی مناسب باشید. و مدارکی مثل کپی پاسپورت معتبر، رزومه و سوابق‌کاری، گواهی‌عدم‌سوء‌پیشینه، گواهی سلامت پزشکی، مدارک تحصیلی، سوابق بیمه را به‌صورت ترجمه‌شده برای ارسال به کارفرما آماده داشته باشید. 

وبسایت دولتی اداره مهاجرت و شهروندی کانادا اقدام به بار‌گذاری لیستی از مشاغل مورد نیاز کانادا می‌کند، کارجویان و متقاضیان مهاجرت کاری متناسب با این لیست باید نسبت به گرفتن دعوتنامه شغلی یا جاب‌آفر و ویزای کار کانادا درخواست دهند. 

معمولاً روش‌های متفاوتی جهت شرکت در برنامه ویزای کار کانادا وجود دارد که برنامه اسکیل ورکر فدرال و برنامه نامزدی استانی از محبوب‌ترین این روش‌ها برای أخذ ویزای کار کانادا هستند. توجه داشته باشید که در سیستم اسکیل ورکر مشاغل عمومی جزو این طرح قرار نمی‌گیرند و این چارچوب موارد شغلی تخصصی، فنی و تجاری را شامل می‌شود.

ویزای کار استانی کانادا چیست؟

ویزای کار استانی کانادا یا PNP، با شرکت در برنامه‌های استانی کانادا أخذ می‌شود و کسانی که در سه فاکتور تحصیلات، مهارت و تجربه حرفی برای گفتن داشته باشند و برای پیشبرد اقتصاد یک منظقه یا استان کانادا مفید باشند، شانس بیشتری برای قبولی در این برنامه‌ها دارند. با أخذ ویزای کار استانی، می‌توان اجازه اقامت دائم کانادا را هم گرفت.

نحوه درخواست برنامه‌های استانی در هر استان کانادا متفاوت است، هر استان برحسب نیاز و امکاناتی که در اختیار دارد، برنامه خاص خود را اجرا می‌کند. بنابراین مهم است که کدام استان را مد نظر دارید. درخواست شرکت در برنامه استانی به دو شکل درخواست کاغذی و درخواست آنلاین اکسپرس اینتری صورت می‌گیرد.

روش اول: درخواست کاغذی برای برنامه ویزای کار استانی کانادا

در مرحله اول مهم است که از شرایط لازم برای جهت معرفی‌شدن از سوی یک استان یا قلمرو خاص کانادا برخوردار باشید. مرحله دوم نوشتن درخواست اقامت دائم به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا به شکل کاغذی است. به‌علاوه معاینه‌ی پزشکی و گواهی‌عدم‌سوء‌پیشینه که برای هر مهاجر در کانادا مورد نیاز است. رسیدگی درخواست به روش کاغذی نسبت به درخواست از طریق اکسپرس اینتری از شما زمان بیشتری را خواهد گرفت.

روش دوم: درخواست از طریق اکسپرس اینتری برای برنامه استانی کانادا

درخواست آنلاین به دو صورت انجام می‌پذیرد. اول این‌که می‌توانید توسط تماس با استان مدنظر، درخواست خود را تحت یکی از برنامه‌های اکسپرس اینتری ثبت کنید و در صورت موافقت درخواست، اقدام به تشکیل پروفایل می‌کنید. و یا این‌که ابتدا در سیستم اکسپرس اینتری یک پروفایل تشکیل می‌دهید و استان‌های مورد نظر خود را تعیین می‌‌کنید، سپس در صورت دریافت پیام از سوی یکی از استان‌ها، می‌توانید مطمئن شوید که درخواست نامزدی شما در برنامه ویزای کار آن استان پذیرفته شده است و شما باید با آن استان تماس گرفته و یک درخواست الکترنیکی هم برای آن‌ها ارسال نمایید. برای پذیرش، نیاز است که امتیاز لازم را در سیستم امتیاز‌دهی به‌دست‌آورده باشید.

در صورت داشتن جاب‌آفر از طرف یک کارفرمای کانادایی در یکی از استان‌های کانادا، امکان کار به مدت دو سال در این استان و در موقعیت شغلی مربوطه را خواهید داشت. 

استان هایی که در حال حاضر می‌توانید برای دریافت ویزای کار استان کانادا اقدام کنید عبارتند از: 

بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، آلبرتا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، قلمروهای شمال‌غربی، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، یوکان

هزینه‌های أخذ ویزای کار استانی کانادا در جدول زیر بررسی شده‌اند.

 

توضیحات مبلغ هزینه
هزینه درخواست برای برنامه مهاجرت استانی ۵۵۰ دلار
حق اقامت دائم کانادا ۵۰۰ دلار
هزینه احراز هویت بیومتریک ۱۷۵ دلار (به ازای هر خانواده‌ی دو نفره به بالا)

وضعیت کاری در کانادا

دو عامل شرایط اشتغال و نرخ بیکاری، از عوامل تعیین‌کننده‌ای هستند که بر أخذ ویزای کار کانادا تأثیر‌گذار هستند. نرخ بیکاری در این کشور کاهش چشم‌گیری داشته و وضعیت خوبی برای درخواست ویزای کاری ایجاد شده است. کانادا در شرایطی که بسیاری از کشور‌ها در تکاپوی بیرون آمدن از بحران حاصل از بیماری کرونا هستند، در ماه فوریه 2022 نرخ بیکاری خود را 5.5 درصد اعلام کرد و به‌دنبال آن دولت کانادا یک گزارش بهبود کامل در بازار کار این کشور را ارائه داد. همچنین بسیاری از محدودیت‌های کرونا در بخش‌های پر‌جمعیت کانادا به حداقل رسانده و تثبیت شده است. 

دولت کانادا با نشر برنامه اقتصادی جهت افزایش اشتغال در 3 سال آینده (2022-2024) بیش از پیش توجه خود را بر اشتغال مهاجرینی متمرکز کرده، که اقامت دائم کانادا را دارند.

میانگین حقوق مشاغل در کانادا

افراد شاغل در کانادا به طور میانگین، بعد از کسر مالیات، درآمدی در حدود ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ (دلار کانادا) در ماه دارند.

بالاترین حقوق سالانه در کانادا
پزشکان متخصص ۱۱۷۰۰۰ تا ۳۷۵۰۰۰ دلار
دندانپزشک ۵۳۸۰۵ تا ۲۱۳۶۷۱ دلار
پزشکان خانواده ۵۸۰۱۵ تا ۳۱۰۰۵۴ دلار
وکلا ۴۸۶۳۰ تا ۱۴۶۴۳۱ دلار
قاضیان فدرال ۳۰۸۶۰۰ تا ۳۹۶۷۰۰ دلار
مدیران ارشد تولید کالا، آب و برق، حمل و نقل و ساخت و ساز ۷۵۱۵۹ تا ۱۴۱۵۶۹ دلار

 

میزان درآمد مشاغل محبوب در کانادا در ماه
حسابدار ۳۹۸۶ دلار
معمار ۵۵۵۵ دلار
سرآشپز ۴۷۷۹ دلار
مهندس برق ۵۸۶۵ دلار
عکاس ۴۰۰۱ دلار

کدام مشاغل شانس بیشتری برای گرفتن ویزای کار کانادا را دارند؟

دولت کانادا در قالب گزارشی به نام ناک، نیازمندی‌های شغلی استان‌های مختلف را تحت عنوان لیست مشاغل مورد نیاز کانادا یا NOC ، در هر سال منتشر می‌کند. برای مهاجرت کاری می‌توان به وبسایت رسمی مراجعه کرد و در بین طبقه بندی مشاغل و لیست مشاغل مورد نیاز کد رشته تحصیلی خود را پیدا کنید. لازم است این نکته را یادآور شویم که متقاضیان ایرانی باید برای ورود به سیستم اکسپرس اینتری حداقل مدرک لیسانس را داشته باشند و افرادی که دارای مدرک فنی‌و‌حرفه‌ای هستند، فقط در صورتی‌که در خاک کانادا باشند، می‌توانند وارد این سیستم شوند.

رشته های تحصیلی که شانس بیشتری برای کار در کانادا دارند

با تحصیل در کانادا شانس بیشتری برای کار در کانادا خواهید داشت. و با داشتن کار ثابت، أخذ اقامت و داشتن حق شهروندی در کانادا امکان‌پذیر خواهد بود. بنابراین اگر قصد دارید که پس از تحصیل در کانادا بمانید و اقامت دائم بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم که رشته تحصیلی را انتخاب کنید که فرصت‌های شغلی بیشتری در آینده برای شما به ارمغان خواهد آورد. در این زمینه نظام شغلی کانادا، شغل‌هایی را که در بازه‌ی زمانی 2013 تا 2022 رشد قابل توجهی داشته‌اند را اعلام کرده است. با دانستن این مشاغل می‌توان رشته تحصیلی که شانس بیشتری برای کار در کانادا دارد را برای تحصیل انتخاب کنید. این مشاغل عبارتند از:

 • پزشکان متخصص
 • پزشک عمومی و پزشک خانواده
 • تحلیلگر داده
 • مشاغل حرفه‌ای در زمینه مدیریت
 • سرپرستار و سوپروایزر
 • برقکار (به جز برق صنعتی و قدرت)
 • مشاغل فنی در زمینه درمان و تشخیص
 • سیستم‌های اطلاعات و مدیران پردازش اطلاعات
 • تولید زیر زمینی و توسعه معادن
 • فیزیوتراپی

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، پنج شغل از این لیست در بخش سلامت قرار می‌گیرند. در کل رشته‌های زیست‌شناسی و پزشکی، فیزیوتراپی، پرستاری، علوم‌کامپیوتر، مدیریت کسب‌و‌کار و MBA، رشته‌هایی هستند که پتانسیل داشتن آینده کاری خوب در کانادا را دارند و لیست مشاغل گفته شده در بالا را پوشش می‌دهند.

ویزای کار موقت کانادا چیست؟

در زمان ورود نیروی کار مهاجر به کانادا مامور آژانس خدمات مرزی کانادا یا CBSA از او درخواست مجوز کار موقت در کانادا را خواهد داشت. پیش از آن‌که نیروی کار مهاجر بتواند مجوز کار موقت را از اداره استخدام‌و‌توسعه اجتماعی کانادا أخذ نماید، باید یک پیشنهاد کاری از کافرمای کانادایی داشته باشد. 

مراحل دریافت مجوز کار موقت در کانادا عبارتند از:

 • مرحل اول: کارفرما ممکن است در صورت نیاز درخواست «بررسی تأثیر بر روی بازار نیروی کار» یا همانLMIA را داشته باشد.
 • مرحله دوم: یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرما اعلام می‌شود.
 • مرحله سوم: نیروی کار خارجی درخواست مجوز کاری را می‌دهد.
 • مرحله چهارم: مجوز کار موقت در کانادا صادر می‌شود.

قبل از صدور اجازه کار موقت در کانادا، کارفرمای کانادایی که قصد دارد تا یک نیروی کار خارجی را استخدام کند لازم است تا یک درخواستLMIA  مثبت از اداره استخدام‌ و‌ توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) داشته باشد.

LMIA گواهی است که نشان می‌دهد، برای موقعیت مورد درخواست شما در کانادا، هیچ متقاضی نیروی بومی که کارت دائمی اقامت را دارد، وجود ندارد و لازم است که از نیروی خارجی برای این موقعیت شغلی استفاده شود.

هزینه ویزای کار کانادا چقدر است؟

در جدول زیر هزینه‌های لازم برای أخذ ویزای کار کانادا آورده شده است.

نوع هزینه مبلغ هزینه (دلار کانادا)

هزینه مربوط به درخواست صدور ویزای کار کانادا برای هر نفر
(این هزینه شامل هزینه‌های مربوط به تقاضای افزایش دوره اعتبار هم می‌باشد)

۱۵۵

هزینه مربوط به درخواست صدور مجوز کار کانادا در گروه‌های سه‌نفره یا بیشتر (گروه‌هایی مانند هنرمندان حوزه اجرا که باید به‌صورت همزمان اقدام کرده و در صورت امکان‌پذیر‌بودن، هزینه مربوط به ویزای بازدیدکننده موقت را به‌شکل تکی پرداخت کنند)

۴۶۵

هزینه صدور مجوز کار آزاد

۱۰۰

هزینه بازگردانی وضعیت خود به‌عنوان یک نیروی کار در کانادا – شامل هزینه بازگردانی وضعیت (200 دلار) و یک مجوز کار جدید (155 دلار)

۳۵۵

انواع مجوز‌ها برای کار در کانادا

برای کار در کانادا دو نوع مجوز از سوی اداره مهاجرت کانادا صادر می‌شود. نوع اول مجوز اپن‌ورک‌پرمیت است، که مجوز کار برای هر کارفرمایی در هر نقطه از کانادا را می‌دهد (البته یک‌سری محدودیت‌های قانونی خاص دارد) و در اپن‌ورک‌پرمیت لازم نیست تا حتماً پیشنهاد کار تمام‌وقت داشته باشید. نوع دیگر، مجوز کار مخصوص کارفرماست که به شما مجوز کار برای یک کارفرمای خاص در یک مکان خاص و محدود را می‌دهد. برای گرفتن این نوع مجوز نیاز به داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرما و شرح وظایف شغلی شما دارد. در این مجوز شرح‌کار، کارفرما، مکان‌هایی که در آن‌ها ممکن است کار کنید و مدت زمان کار شما آورده می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای أخذ ویزای کار کانادا

برای أخذ ویزای کار کانادا مدارک شناسایی، تحصیلی و تجربه‌کاری مورد‌نیاز هستند. مدارک شناسایی شامل: پاسپورت (نکته: پاسپورت شما باید به اندازه‌ی مدت زمان حضور و اشتغال شما در خاک کانادا معتبر باشد و اعتبار ویزای کار کانادا برای شما نمی‌تواند بیشتر از مدت زمان اعتبار پاسپورت شما باشد)، تصویر صفحه اول اطلاعات پاسپورت حاوی شماره پاسپورت، تاریخ صدور و انقضاء، عکس، نام، تاریخ و محل تولد و دو قطعه عکس طبق استاندارد ویزا است. 

مدارک تحصیلی باید در قالب دیپلم یا گواهی‌نامه باشند. مدارک مرتبط با تجربه‌کاری شامل: کپی درخواست‌ها و توصیه‌نامه‌های کارفرمای فعلی و گذشته شما به‌علاوه‌ی تصویر فیش حقوقی، اظهارات بانکی، نامه‌های کارفرما مبنی بر شرح تعهدات و وظایف شغلی شما، نام، آدرس و شماره تلفن کارفرمایان قبلی شما، مدارک مبتنی بر اثبات تمکن مالی و پس‌انداز کافی برای اقامت در کانادا، اظهارنامه مالیات بر‌درآمد دو سال گذشته، صورتحساب بانکی سه ماه گذشته، هر گونه سند اثبات‌کننده مالکیت ملک، درآمد یا سرمایه گذاری شما و اطلاعات افراد وابسته و اعضای خانواده می‌شود.

در صورتی‌که قصد مهاجرت با همسر یا شریک زندگی خود را دارید، موارد زیر را دارید:

 • کپی شناسنامه و سند ازدواج برای هر یک از افراد تحت تکفل همراه.
 • فرم تکمیل شده مربوط به اطلاعات خانواده، به همراه امضاء و تاریخ.

از دیگر مدارک لازم یک جاب‌آفر یا پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای کانادایی، گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت کامل بدنی و ذهنی است. لازم به ذکر است که قوانین استان کبک کانادا برای گرفتن مجوز کار کانادا کمی متفاوت است و پیش از ارائه درخواست ویزای کار کانادا به اداره کل مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، لازم است ابتدا باید از وزارت مهاجرت کبک، گواهی پذیرش کبک را أخذ نمایید.

ریجکت‌ شدن ویزای کار کانادا

از آنجا که در نامه ریجکتی اداره مهاجرت کانادا در مورد دلایل رد‌شدن ویزای کار شما اطلاعات کاملی داده نمی‌شود، ما در اینجا چند دلیل از دلایل رد ویزای کار کانادا را به شرح زیر بررسی می‌کنیم. 

 • صحیح‌نبودن اسناد ارائه شده
 • کافی‌نبودن مدارک تمکن مالی جهت تأمین هزینه‌های سفر و اقامت در کانادا
 • داشتن سابقه کیفری یا مشکل حقوقی مبنی بر عدم رعایت استاندارد‌های امنیت بین‌المللی
 • رعایت‌نکردن استاندارد‌های بهداشتی
 • تردید مأمور سفارت در خصوص قصد متقاضی از درخواست ویزا

در زمان ریجکت‌شدن ویزای کار کانادا باید دقت شود که دو اصطلاح رد‌شدن پرونده و بازگشت‌دادن پرونده معنای متفاوتی دارند. از اصطلاح رد‌شدن پرونده در زمان عدم‌اثبات تمکن‌مالی، قصد از مهاجرت، عدم‌مطابقت با استانداردهای بهداشتی، امنیتی یا کیفری استفاده می‌شود و اصطلاح بازگشت‌دادن پرونده ممکن است به‌خاطر تکمیل‌شدن سهمیه‌ی‌ مهاجرت و یا در زمان نقص در پرونده به‌کار ‌رود. اگر ریجکتی ویزای کار شما به دلیل تکمیل برنامه‌ای است که برای آن درخواست داده‌اید، متأسفانه نمی‌توانید دوباره برای آن برنامه درخواست ارسال کنید. البته اگر درخواست شما به‌دلیل نقص در پرونده، برگشت‌داده شده باشد، این نقص به‌سادگی قابل‌اصلاح است و می‌توانید دوباره درخواست دهید.

شرایط کار بعد از تحصیل در کانادا

شرایط کار بعد از تحصیل در کانادا

دانشجویان خارجی در کانادا بعد از اتمام تحصیل برای تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کار کانادا باید تابع قوانین PGWP باشند. دانشجویان باید حداقل 8 ماه در مؤسسات آموزشی کانادا تحصیل کرده باشند و گواهی تحصیلی دریافت کرده باشند تا بتوانند برای مجوز کار درخواست دهند. دانشجویان با تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری قادرخواهند بود تا اقامت خود را تمدید کنند. برای این منظور دانشجویان از زمان فارغ‌التحصیلی تنها 6 ماه وقت دارند تا کار پیدا کرده و برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری، اقدام کنند. 

برای تبدیل ویزای تحصیلی به کار به مدارکی شامل: تأییدیه رسمی مدرک تحصیلی، پاسپورت، مدارک معاینه پزشکی، مجوز تحصیلی معتبر (برای دوره، مقطع و محل تحصیل) و حداقل 8 ماه تحصیل در کانادا نیاز است. مدت زمان مجوز اقامت‌کاری به طول مدت تحصیل بستگی دارد.

سخن پایانی

اگر قصد مهاجرت از طریق کار را دارید، اطلاعات مفیدی در مقاله حاضر در زمینه ویزای کار کانادا و برنامه‌های کاری کانادا و همچنین شرایط متفاوت آن‌ها ارائه شده است. در صورتی‌که تمایل به کسب اطلاعات بیشتری در این خصوص دارید، می‌توانید از مشاورین ما کمک گرفته و برای تمام سوالات خود پاسخ بیابید.

سایر خدمات اپلای‌بادی

اخذ جاب آفر

اخذ جاب آفر

ثبت سفارش
تدوین پروفایل لینکدین

تدوین پروفایل لینکدین

ثبت سفارش
نگارش کاورلتر

نگارش انواع کاورلتر

ثبت سفارش