رد کردن لینک ها

مهاجرت تحصیلی به انگلیس

مهاجرت تحصیلی به انگلیس رویای اکثر دانشجویان خارجی محسوب می شود. دانشگاه های این کشور در سطح علمی بسیار بالایی قرار گرفته اند؛ و تحصیل در آنها موجب تضمین آینده شغلی دانشجویان بین المللی خواهد شد. با این تفاسیر طبیعی است که مهاجرت تحصیلی به انگلیس بسیار مورد توجه باشد. اگر شما نیز خواهان اخذ ویزای تحصیلی به انگلستان هستید؛

در ابتدا لازم است به طور کامل از شرایط مهاجرت تحصیلی به انگلیس مطلع شوید. در همین حین نوبت به کسب اطلاع از هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلستان می رسد. روی هم رفته هرآنچه را که باید در مورد مهاجرت تحصیلی انگلیس بدانید، در این مطلب خواهید یافت. منتها به منظور کسب نتیجه تضمینی در زمینه مهاجرت از طریق تحصیل به انگلستان پیشنهادی داریم؛ مبنی بر این که به سراغ وکیل مهاجرت تحصیلی به انگلستان رفته و بر اساس راهنمایی های او اقدام نمایید.

البته مشاوره مهاجرت تحصیلی به انگلیس برای برخی از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان کافی نیست؛ چرا که ترجیح می دهند صفر تا صد اجرای این پروسه مهاجرتی را به افراد خبره بسپارند. در این صورت بابت هیچ یک از موارد زیر دغدغه و نگرانی نخواهند داشت: مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی انگلستان ، هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس ، میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس ، شرایط ویزای تحصیلی انگلیس و…

زیرا همه چیز از ابتدا معلوم و مشخص است و این فرصت را دارند  که با آمادگی کامل پیش بروند. به این ترتیب جایی برای غافلگیری و ندانم کاری باقی نخواهد ماند.

پایه های تحصیلی انگلستان

پایه های تحصیلی در انگلستان شامل موارد زیر است:

 • مدارس
 • کارشناسی یا لیسانس Bachelor
 • کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس Master
 • دکتری Phd
مهاجرت-تحصیلی-به-انگلیس

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس به شرح زیر است:

 • یک کپی از فرم درخواست آنلاین ویزای انگلستان
 • پاسپورت معتبر و قانونی
 • دو قطع عکس (تمام رخ و در سایز 5×4.5)
 • پرینت گردش حساب بانکی در شش ماه اخیر
 • گواهی اثبات تمکن مالی صادره از بانک
 • اصل سند ازدواج و ترجمه آن برای متقاضیان متاهل
 • رسید رزرو هتل (واچر- Woucher ) برای فاقد دعوتنامه
 • اطلاعات یکی از والدین برای متقاضیان کمتر از 18 سال

ویزای تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان

یکی از سوالات اصلی متقاضیان مهاجرت تحصیلی انگلیس به مدرک زبان مربوط می شود. بسیاری از افراد می خواهند بدانند که آیا می توان ویزای تحصیلی انگلستان را بدون داشتن مدرک زبان اخذ نمود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تحصیل در برخی از دانشگاه های انگلیس نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد؛

منتها بر اساس قوانین مهاجرتی این کشور دارا بودن مدرک زبان یکی از شرایط صدور ویزای تحصیلی انگلستان برای اتباع خارجه است؛ بنابراین امکان اخذ ویزای تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان کاملاً منتفی می باشد.

ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی

به طور معمول تحصیل در مقطع کارشناسی در اغلب کشورها 4 سال به طول می انجامد. منتها این موضوع برای کشور انگلیس صدق نمی کند. در نتیجه ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی برای مدت 3 سال صادر می شود. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان برای تحصیل در این مقطع باید مدرک زبان آیلتس 6.5 آکادمیک را داشته باشند؛

البته با داشتن آیلتس 5 یا 5.5 نیز می توان برای دریافت ویزای تحصیلی به انگلستان اقدام کرد. منتها در این صورت باید در دوره های پیش نیاز زبان شرکت کنید. ناگفته نماند مهاجرت از طریق تحصیل به انگلستان اگر در مقطع کارشناسی باشد؛ امکان اخذ ویزای همراه انگلستان در آن وجود ندارد.

البته متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کشور انگلیس در صورت تاهل می توانند همسرشان را با خود همراه نمایند. روی هم رفته اخذ ویزای تحصیلی به انگلستان و همین طور ویزای همراه انگلستان حساسیت های فراوانی دارد؛ در نتیجه بهتر است این پروسه را همگام با وکیل مهاجرت تحصیلی به انگلستان سپری نمایید.

لازم به ذکر است همواره می توانید با موسسه مهاجرتی ما تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان متخصصان ما نیز بهره مند شوید. به این ترتیب با دریافت مشاوره مهاجرت تحصیلی به انگلیس مهاجرتی امن، مطمئن و آسان در پیش خواهید داشت.

ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

اگر خواهان اخذ ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد هستید؛ باید بدانید که این مقطع تحصیلی مدت زمانی یک ساله دارد. همچنین برای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان در مقطع فوق لیسانس به مدرک زبان آیلتس 6 یا 6.5 نیاز خواهید داشت. چنانچه موفق به کسب این نمره نشده اید، جایی برای نگرانی نیست؛ زیرا کافی است نمره آیلتس خود را به 5.5 برسانید؛ پس از آن امکان شرکت در دوره پیش کارشناسی ارشد  Pre-Master برایتان مهیا خواهد شد.

در ادامه با برترین دانشگاه های انگلستان آشنا خواهید شد اما فعلا همین قدر بگوییم؛ این دانشگاه ها رتبه علمی بسیار بالایی دارند. به طوری که گزینه ای عالی برای تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری محسوب می شوند. همین موضوع موجب شده سالانه تعداد زیادی دانشجو از اقصی و نقاط دنیا خواهان مهاجرت به انگلیس باشد.

اخذ پذیرش دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند ارائه سوابق تحصیلی فرد متقاضی است؛ یعنی اگر قصد تحصیل در انگلستان را برای فوق لیسانس دارید؛ باید مدارکی ارائه دهید که ثابت کند دوره های تحصیلی پیشین را با موفقیت سپری کرده اید. همچنین لازم است ریز نمرات خود از دیپلم تا کارشناسی را در اختیار دانشگاه مورد نظر قرار دهید.

در نهایت پس از دریافت پذیرش از دانشگاه می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی به انگلستان اقدام کنید. مهاجرت به انگلستان اگر در مقطع کارشناسی ارشد انجام گیرد؛ امتیازات فراوانی از جمله موارد زیر خواهد داشت:

 • تسلط به زبان انگلیسی (به عنوان یکی از مهم ترین زبان های تجاری در سطح بین المللی)
 • فارغ التحصیل شدن به عنوان یک فرد ماهر و حرفه ای
 • برخورداری از پایه تحصیلی قوی ( که از سیستم آموزشی استاندارد و حرفه ای انگلستان حاصل شده است)
 • در دست داشتن مدرک تحصیلی انگلیسی با اعتبار بین المللی و منطبق با بالاترین استانداردهای تحصیلی
 • با داشتن مدرک کارشناسی ارشد گستره قابل توجهی از مشاغل پیش رویتان قرار می گیرد.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع دکتری برای یک دوره سه ساله صادر می شود. از جمله شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور انگلستان می توان به داشتن نمره زبان آیلتس 7 اشاره کرد. در بدو تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری لازم است استاد راهنمای خود را مشخص کنید. همچنین نیازمند ارائه پروپوزالی قوی خواهید بود؛ اما اگر این موارد را نداشته باشید، می توانید در دوره پیش دکترا ( Pre-PhD) شرکت کنید.

این دوره 6 ماه به طول انجامیده و پس از آن می توانید به مقطع دکتری ورود کنید. امکان دریافت بورسیه تحصیلی اتگلستان در این مرحله  نیز وجود دارد. مشروط به این که رزومه ای قوی و متناسب با معیارهای دانشگاه مورد نظر داشته باشید.

شرایط تحصیل در مدارس انگلیس

همان طور که گفته شد مهاجرت تحصیلی به انگلستان در مقطع مدارس نیز انجام می گیرد. بسیاری از متقاضیان تحصیل در مدارس اروپا به سراغ انگلستان می روند. زیرا از جمله شرایط تحصیل در مدارس انگلیس تسلط به زبان انگلیسی است. در نتیجه نیازی به یادگیری زبان دیگری نخواهند داشت. از طرفی ویزای تحصیلی انگلستان در هر مقطعی که باشد؛ از کالج و دبیرستان گرفته تا دانشگاه موجب اخذ اقامت این کشور می شود.

از این ها گذشته وقتی صحبت از اقامت تحصیلی و تحصیلات پایه تا تکمیلی به میان می آید؛ کشور انگلستان بدون شک یکی از بهترین گزینه ها محسوب خواهد شد. به خصوص که تحصیل در انگلستان در مقاطع مدارس، کالج ها و دانشگاه ها بدون آزمون ورودی و اصطلاحاً کنکور صورت می گیرد. در نتیجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان از یک مزیت مهم بهره مند خواهند شد؛ یعنی ورودی سریع و بدون دردسر به انواع مراکز آموزشی انگلستان!

چنانچه قصد مهاجرت تحصیلی را در مقطع پایه و مدارس دارید؛ بد نیست آشنایی کوچکی با مقاطع مختلف نظام آموزشی این کشور داشته باشید. نظام آموزشی انگلیس به 4 دسته آموزشی زیر تقسیم می شود:

 • ابتدایی
 • متوسطه
 • تکمیلی
 • عالی

مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان در مقطع مدارس شامل دو گروه آموزش ابتدایی و متوسطه می شود. مطابق قوانین انگلیس کودکان و نوجوانان در سنین 5 الی 16 سالگی به صورت اجباری در این دو مرحله باید به تحصیل بپردازند. تقسیم بندی دیگری از سیستم آموزشی انگلستان تحت نام پایه های اصلی وجود دارد. این پایه ها شامل موارد زیر است:

 • پایه اول برای سنین 5 الی 7 سال
 • پایه دوم برای سنین 7 الی 11 سال
 • پایه سوم برای سنین 11 الی 14 سال
 • پایه چهارم برای سنین 14 تا 16 سال
ویزای-تحصیلی-انگلستان

هزینه تحصیل در مدارس انگلستان

مدارس انگلستان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. تحصیل در مدارس دولتی انگلستان ( Grant Maintained Schools) به صورت رایگان بوده و هزینه های آن توسط دولت این کشور پرداخت می شود؛ منتها چنین امتیازی تنها به دانش آموزان منطقه بریتانیا و همین طور منطقه اقتصاد اروپایی تعلق می گیرد. بنابراین اگر قصد اجرایی کردن مهاجرت با هدف تحصیل در مقطع مدارس و دبیرستان را دارید؛ باید بدانید که تحصیل دانش آموزان بین المللی حتی در مدارس دولتی این کشور نیز هزینه بر است.

مدارس خصوصی انگلیس در حقیقت شبانه روزی هستند. با توجه به خصوصی بودنشان هزینه های تحصیل در آن نیز توسط والدین پرداخت می شود. این موضوع  برای کلیه دانش آموزان چه انگلیسی و اروپایی چه خارجی صدق می کند. بخشی از هزینه های دریافتی توسط این مدرسه ها برای تحصیل بوده و برخی دیگر برای مخارج زندگی و برنامه های تفریحی و … است.

هر یک از دانش آموزان خارجی در بدو ورود به مدارس خصوصی انگلیس باید دوره های خاص تقویت زبان انگلیسی را بگذرانند. این دوره های ویژه EFL-English as a Foreign Language نامیده شده و در ترم اول ارائه می شوند. اگر شما نیز  مایل به تحصیل فرزندتان در مدارس پیشرفته انگلیس هستید؛ در پروسه مهاجرت تحصیلی انگلیس ابتدا باید کاری کنید؛

یعنی پذیرش مدارس شبانه روزی و به تبع آن ویزای تحصیلی انگلستان را برای  فرزندتان دریافت نمایید. همگام با این پروسه مهاجرتی می توانید ویزای قیم (ویزای گاردین) را نیز برای خود اخذ کنید. به این ترتیب همراه با فرزند زیر سن قانونی خود مجاز به مهاجرت به انگلستان خواهید شد. جا دارد این نکته مهم را متذکر شویم که در این نوع ویزا برای والدین اجازه کار و اشتغال وجود ندارد.

هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس شامل مخارج اخذ ویزا، پول بلیط، هزینه رزرو هتل یا اجاره بهای خانه و … می شود. هزینه درخواست ویزای تحصیلی انگلستان 348 پوند است. برای هر فرد وابسته نیز 34 پوند به این مبلغ اضافه خواهد شد. مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی انگلستان نیز پس از دریافت پذیرش از مراکز آموزشی تا 3 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی است.

مطالب مرتبط

مهاجرت-تحصیلی-به-آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

ادامه مطلب
مهاجرت-تحصیلی-به-آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

ادامه مطلب
مهاجرت-تحصیلی-به-کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

ادامه مطلب

شرایط عمومی کشور انگلستان

در مهاجرت تحصیلی به انگلیس و هر کشور خارجی دیگری لازم است با آگاهی و دانش کامل وارد عمل شوید.  واحد پولی کشور مقصد گرفته تا رشته هایی که اخذ پذیرش آنها آسان تر از سایرین است. به اضافه میزان تمکن مالی مورد نیاز و … همه و همه را باید بدانید. مراجعه به وکیل مهاجرت تحصیلی انگلیس و دریافت مشاوره مهاجرت تحصیلی به انگلیس کلیه اطلاعات لازم را در اختیارتان خواهد گذاشت.

منتها برخی از اقدامات نیز از سوی خودِ شخص متقاضی تحصیل در انگلیس انجام پذیر است. از جمله بررسی شهرهای مهم این کشور و یافتن یک مقصد مناسب برای مهاجرت. اگر شما نیز خواستار اخذ ویزای تحصیلی انگلستان هستید، بد نیست آشنایی مختصری با نام شهرهای مهم این کشور داشته باشید. شهرهای دانشجویی مهم انگلستان به شرح زیر است:

 • لندن
 • ادینبورگ
 • منچستر
 • گلاسکو
 • کاونتری و…

از این ها گذشته واحد پول انگلستان پوند استرلینگ است که به اختصار پوند نیز نامیده می شود. به اضافه این که رشته های زیر جزو رشته های محبوب و پر متقاضی در میان دانشجویان بین المللی محسوب می شوند: علوم پزشکی، مدیریت کسب و کار (MBA )، اقتصاد، علوم سیاسی، روابط بین الملل و …

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

یکی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس اثبات تمکن مالی متقاضی تحصیلی در انگلستان است؛ این فرد با ارائه اسناد بانکی باید ثابت کند که منابع پولی کافی برای پرداخت مخارج اولین سال تحصیلی اش را دارد. برای دوره های تحصیلی کمتر از یک سال لازم است بودجه کل هزینه دوره تحصیلی تامین شود. روی هم رفته افزون بر مبلغ شهریه دانشگاهی به ازای هر ماه  باید مبلغ 1023 پوند داشته باشید. البته این مبلغ برای تحصیل در خارج از لندن بوده و مبلغ مورد نیاز برای تحصیل در داخل لندن 1334 پوند است. هر یک از مبالغ نام برده شده را به طور کلی و حداقل برای 9 ماه باید در حساب خود داشته باشید.

دانشگاه های برتر انگلستان

پس از شناسایی شهرهای مهم انگلیس لازم است که از اسم و رسم دانشگاه های برتر این کشور مطلع شوید. بهترین دانشگاه های انگلستان شامل موارد زیر است:

 • کمبریج
 • آکسفورد
 • دورهام
 • گلاسکو
 • رویال هالووی
 • کوئینز بلفاست
 • ادینبرو
 • سنت اندروز
 • آبردین
 • آبریس تویست
 • کینگستون
 • منچستر
 • کالج دانشگاهی لندن
 • ساوتهمپتون
 • بریستول
 • باکینگهام
 • ناتینگهام

توجه داشته باشید موارد نام برده شده جزو عالی ترین مراکز دانشگاهی انگلستان محسوب می شوند؛ در نتیجه اخذ پذیرش از آنها نیازمند رزومه ای قوی و پر و پیمان است.

هزینه-مهاجرت-تحصیلی-به-انگلستان

هزینه زندگی و تحصیل در انگلیس

تحصیل در کشور انگلیس به طور معمول رایگان نبوده و هزینه بر است. اما بسته به شرایط و رزومه متقاضی مهاجرت به انگلستان امکان دریافت بورس تحصیلی نیز وجود دارد. از این ها گذشته متقاضیان مهاجرت تحصیلی انگلیس در خصوص خرج و مخارج باید به نکته ای توجه داشته باشند؛ هزینه تحصیل و زندگی در کشور انگلستان بسته به سبک زندگی هر فرد، شهر محل سکونت و … متفاوت خواهد بود.

به طور کلی انگلستان از نظر هزینه های تحصیلی جزو کشورهای گران قیمت محسوب می شود. زیرا مراکز دانشگاهی آن از نظر عملی سطح بسیار بالایی داشته و همچنین اساتید به نام و مطرح در آن تدریس می کنند. در چنین شرایطی طبیعی است که هزینه تحصیل در انگلیس بالا باشد. از آن سو هزینه زندگی روزمره نیز به این مخارج افزوده خواهد شد؛

البته قسمت اعظم این هزینه ها به اجاره منزل مسکونی مربوط می شود. به اضافه این که اجاره خانه در لندن بیشتر از سایر شهرهای انگلیس است. روی هم رفته هزینه زندگی در انگلستان به طور متوسط 73.89 درصد بیشتر  از ایران است. در خصوص اجاره بهای خانه نیز باید بگوییم که مبلغ آن در انگلستان 100.49 درصد بیشتر از ایران تمام می شود.

کار دانشجویی در زمان تحصیل در انگلیس

دانشجویان بین المللی به صورت هفتگی به مدت 20 ساعت اجازه کار در انگلستان را دارند. البته در ایام تعطیل می توانند به صورت تمام وقت نیز مشغول شوند مدت زمان مجاز برای کار دانشجویی در زمان تحصیل در انگلیس بسته به مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال چنانچه مهاجرت به انگلستان را در مقطع کارشناسی انجام می دهید؛ باید بدانید که در این مقطع به مدت 10 ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت و دانشجویی را خواهید داشت.

اخذ اقامت و تابعیت انگلستان پس از تحصیل

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان پس از دریافت مدرک تحصیلی حداکثر 12 ماه فرصت استفاده از ویزای تحصیلی خود را دارند. پس از انقضای این مدت زمانی لازم است که برای تبدیل ویزای خود فکری نمایید. با این اوصاف مهاجرت تحصیلی به کشور انگلیس به خودی خود موجب دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور نخواهد شد. منتها به پشتوانه مدرک تحصیلی خود می توانید به بازار کار انگلیس وارد شده و موفق به اخذ ویزای کاری شوید. در نهایت نیز از طریق اشتغال در انگلستان، اقامت دائم آن را اخذ خواهید کرد. مشروط به این که 5 سال کار و زندگی مداوم در این کشور داشته باشید.

از طرفی لازمه دریافت تابعیت و شهروندی انگلستان سپری شدن مدت زمانی 8 تا 10 ساله از کار و اقامت خواهد بود. ناگفته نماند متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس به منظور دریافت ویزای کاری باید اقدامی انجام دهند؛ یعنی پس از فارغ التحصیلی ابتدا خاک انگلستان را ترک کرده و سپس با ویزای کاری به آن وارد شوند. ناگفته نماند اخذ اقامت انگلستان و تابعیت آن در گروی پرداخت مستمر و منظر  مالیات است. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان موسسه اپلای بادی تماس بگیرید.

سوالات متداول

در چه مقاطعی می توان در انگلستان تحصیل کرد؟

امکان تحصیل در مدارس ، مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در کشور انگلستان وجود دارد.

چه مدارکی جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس نیاز است؟

کپی از فرم درخواست آنلاین ویزای انگلستان ، پرینت گردش حساب بانکی در شش ماه اخیر ، گواهی اثبات تمکن مالی و … از جمله مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان می باشد.

اپلای بادی حرفه ای در مشاوره مهاجرت تحصیلی به انگلستان

برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس نیاز دارید تا از جزئیات و شرایط مختلف آگاه باشید. اپلای بادی با تخصص بالا و تجربه در زمینه انواع مهاجرت های تحصیلی و کاری ، بروزترین خدمات را به متقاضیان گرامی ارائه می دهد.

سایر خدمات اپلای بادی

تحلیل و ویرایش انگیزه‌نامه

تحلیل و ویرایش انگیزه‌نامه

ثبت سفارش
نگارش کاورلتر

نگارش کاورلتر

ثبت سفارش
جستجوی دانشگاه

انجام پروژه‌های دانشجویی

ثبت سفارش

به گفتگو بپیوندید