رد کردن لینک ها

۸ کشور برتر برای تحصیل دانشجویان ایرانی

عوامل زیادی وجود دارد که برخی کشورها را برای دانشجویان ایرانی به مقاصد تحصیلی بهتری نسبت به بقیه کشورها تبدیل می‌کند. هزینه‌های دانشگاه، مخارج زندگی، زبان محلی، رتبه دانشگاه و دردسترس بودن ویزا از این جمله است. ما لیستی از بهترین کشورها برای دانشجویان ایرانی را تدارک دیده‌ایم. امیدواریم که برداشتن اولین قدم در راه اپلای را برایتان آسان‌تر کند. زمان انتخاب دانشگاه به این نکته نیز توجه داشته باشید که مدرک دانشگاه مقصد در ایران هم معتبر باشد. اینجا می‌توانید لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ را ببینید.

۱- استرالیا

استرالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی برای تمام دانشجوهای بین‌المللی است. اگر برای ادامه تحصیل استرالیا را انتخاب کنید، امکان بهره‌مندی از مدارک تحصیلی بسیار قوی و معتبر، کیفیت بالای زندگی، فرصت‌های شغلی و وجود برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی را خواهید داشت. با این حال، چیزی که استرالیا را برای دانشجوهای ایرانی به مقصدی ایده‌آل بدل می‌کند فرصت زندگی در جامعه ای چند فرهنگی و داشتن شانس اقامت دائم است. از آنجایی که استرالیا به برخی مهارت‌های شغلی که بعد از پایان دوره تحصیل می‌توانید کسب کنید، اقامت دائم می‌دهد، دانشجو شانس بیشتری برای استخدام و درخواست اقامت دائم استرالیا دارد.

۲- کانادا

کانادا به سرزمین امکانات و فرصت ها معروف شده است. این به خاطر فرصت‌های تحقیقاتی خلاقانه و بسیار زیاد و همچنین شرایط مهاجرت این کشور می‌باشد. شانس بالای دریافت اقامت دائم و زندگی بعد از اتمام دوره تحصیل در کانادا ایرانی‌های زیادی را برای تحصیل به کانادا جذب می‌کند. علاوه بر این، تحصیل در کانادا برتری‌های دیگری از جمله داشتن جامعه چندفرهنگی، کیفیت بالای زندگی، استانداردهای آکادمیک بالا و کیفیت بالای آموزش را برای دانشجویان به ارمغان می‌آورد.

۳- مالزی

دلایل زیادی برای موفقیت مالزی در جذب هزاران دانشجوی ایرانی در چند سال گذشته وجود دارد. مالزی به دلیل آسانی اخذ ویزا یکی از اولین کشورها برای ورود ایرانیان به منظور مهاجرت تحصیلی است. همچنین شعبه‌های زیادی از معتبرترین دانشگاههای آمریکا، استرالیا و بریتانیا در آن وجود دارد که برای دانشجوهای ایران قابل توجه است. دوره‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند که منجر به تمایل بسیاری از دانشجوهای بین‌المللی به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های مالزی شده است. دلیل سوم پایین بودن هزینه زندگی است. همچنین دلایل دیگری نیز برای ایرانیان وجود دارد مانند جمعیت انگلیسی زبان، آب و هوای استوایی و دارا بودن ساختار‌های طبیعی زیبا.

مطالب مرتبط

مهاجرت-تحصیلی-به-آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

ادامه مطلب
مهاجرت-تحصیلی-به-ترکیه

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

ادامه مطلب
مهاجرت-تحصیلی-به-آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

ادامه مطلب

۴- انگلستان

انگلستان یکی از مقاصد اصلی دانشجوهای سرتاسر دنیا برای ادامه تحصیل است. دلیل آن دارا بودن جامعه چندفرهنگی، دانشگاه‌های عالی و جمعیت بومی انگلیسی زبان است. در ایران، این کشور به خاطر داشتن جمعیت زیاد ایرانی و اجتماعات مسلمان، محبوبیت بالایی دارد. با تحصیل در انگلستان ، دانشجوهای ایرانی به دانشگاه‌های برتر دنیا نیز دسترسی خواهند داشت. همچنین فرصت بهبود مهارت زبان انگلیسی خود را در حالی که بخشی از اجتماعی ایرانی هستند، دارند.

انگلستان همیشه به عنوان یکی از مقاصد مشهور تحصیلی برای دانشجویان ایرانی در مطرح بوده است.

۵- آلمان

آلمان از حیث کیفیت بالای سیستم آموزشی بسیار شناخته شده است. ادامه تحصیل در آلمان مزیت‌های متعددی برای دانشجوهای ایرانی دارد. منحصر بفرد‌ترین آن امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های عمومی برای دوره کارشناسی می‌باشد. ایرانی‌های زیادی در آلمان زندگی می‌کنند. شما می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و در طول مدت تحصیل دوستان ایرانی پیدا کنید. همچنین تقریباً در تمام شهرهای آلمان می‌توانید رستورانها و خواربار فروشی‌های ایرانی پیدا کنید. با این حال، برای اینکه بتوانید در آلمان ادامه تحصیل دهید چون اکثر برنامه‌های دوره کارشناسی به زبان آلمانی تدریس می‌شوند نیاز به یادگیری زبان دارید.

۶- نروژ

نروژ همواره به عنوان یکی از بهترین کشورها از لحاظ استانداردهای زندگی طبقه‌بندی شده است.این کشور همچنین مقصد تحصیلی بزرگی برای دانشجوهای ایرانی است. نروژ شهر گرانی است. با این حال تحصیل در نروژ رایگان بوده و شما می‌توانید هم از کیفیت بالای آموزش و هم کیفیت بالای زندگی بهره ببرید. اکثریت مردم نروژ به انگلیسی روان صحبت می‌کنند. دوره‌های ارشد و دکترا به زبان انگلیسی است، اما برای تحصیل در دوره کارشناسی نیاز به داشتن مهارت در زبان نروژی دارید.

۷- ترکیه

واقع شدن در همسایگی کشورمان باعث نزدیکی و شباهت فرهنگی زیاد دو کشور شده است. همچنین ما برای مسافرت به ترکیه نیاز به ویزا نداریم. تحصیل و زندگی در ترکیه مقرون به صرفه است و بازگشت به ایران برای ملاقات به خانواده بسیار راحت است. این‌ها عواملی است که تحصیل در ترکیه را به مقصد خوبی برای دانشجویان ایرانی تبدیل کرده است. همچنین، شما می‌توانید از ساحل، آفتاب و آب و هوای مدیترانه‌ای آنجا بهره ببرید.

۸- امارت متحده عربی

در چند سال اخیر علاقمندی به تحصیل در امارت متحده عربی بین دانشجوهای ایرانی رو به افزایش بوده است. دلیل اصلی آن است که تحصیل در دانشگاه‌های امارت به منزله پلی به سوی کشورهای استرالیا، آمریکا و انگلیس خواهد بود. به خاطر داشتن دانشگاه‌های آمریکایی، انگلیسی و استرالیایی مانند دانشگاه ولانگانگ که به شما امکان ادامه تحصیل در این کشورها را بعد از گذشت ۲ سال از تحصیلتان می‌دهد. مزیت دیگر امارت متحده عربی این است که دقیقا در کنار خلیج فارس واقع شده و بازگشت به ایران از آنجا راحت است.

پس از انتخاب کشور مورد علاقه‌ی خود می‌توانید برای آشنایی و انتخاب دانشگاه با مشاوران ما در اپلای بادی در تماس باشید.

سایر خدمات اپلای بادی

نگارش انگیزه‌نامه

نگارش انگیزه‌نامه

ثبت سفارش
آماده‌سازی و تدوین رزومه

آماده‌سازی و تدوین رزومه

ثبت سفارش
جستجوی دانشگاه

انجام پروژه‌های دانشجویی

ثبت سفارش

به گفتگو بپیوندید